Organizacja pracy ucznia.

   Po ostatnich drukach o organizacji pracy nauczyciela przyszedł czas na naszych podopiecznych. Może dzieci nie myślą jeszcze o organizowaniu swojej pracy, planowaniu i zapisywaniu zadań, ale warto je do tego zachęcać.
   Przejrzyste i kolorowe planery przyciągają uwagę, a metoda odhaczania wykonanych zadań z listy jest bardzo motywująca i przynosi wiele satysfakcji. Młodszym dzieciom należy oczywiście wytłumaczyć jej cel i pomóc w wypełnianiu. Jest to praca dla dwojga, świetnie! Razem planujecie, dziecko wykonuje zadania, a na koniec wspólnie i dumnie zaznaczacie odpowiednią pozycję na liście. Może jakaś nagroda za obowiązkowość? Nawet sama pochwała i przytulenie są ogromnym wyróżnieniem.
   Zobaczcie jakie propozycje mam dla Was dzisiaj.

Planer Szkolny

Planer ten stanowi doskonałe uzupełnienie planów lekcji ( https://pomagajki.pl/plany-lekcji-do-druku/ ). Powieszone na widoku przy miejscu pracy ucznia sprawią, że na pewno będzie pamiętał o swoich zadaniach. Na każdy szkolny dzień tygodnia jest kilka najważniejszych punktów do wykonania. Pod hasłami „Ważne” oraz „Notatki” macie miejsce do samodzielnego wypełnienia zadań do wykonania.


Lektury

   Dobrze mieć pod ręką również rozpiskę lektur. Ile to razy sami przypominaliśmy sobie, że na jutro ma być przeczytana ta książka? Jest rozpiska - nie ma stresu. Autor i tytuł książki to podstawa, zapiszecie sobie tutaj również liczbę stron oraz to, czy macie tę książkę dostępną. Po przeczytaniu pozostaje już tylko zaliczenie w wybranej przez nauczyciela formie. Tabelka przyda się zarówno uczniom jak i nauczycielom.

Mój Piórnik

   Tę tabelkę dzieci mogą wypełniać sami. Dzięki ikonie przy każdym opisie mogą zaznaczyć, czego im brakuje. Skończą się kredki? Zaznaczamy ich brak i już pamiętamy, aby je uzupełnić. Klej w sztyfcie? Dziecko samo zaznacza, a my po sprawdzeniu dopisujemy go do listy zakupów. 
   Wyposażenie jest tutaj już uzupełnione - podstawa w młodszych klasach. Jednak można również zakupić druk bez wpisanego wyposażenia do samodzielnego uzupełnienia.

Zapraszam do zakupu druków. Można je wykorzystać wielokrotnie. 

Obserwujcie też Instagram. Tam znajdziecie zapowiedzi nowych druków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *