Kalendarz Adwentowy z zadaniami.

Wielkie odliczanie do świąt czas zacząć. Zaopatrz się w bogaty Kalendarz Adwentowy i bawcie się w oczekiwaniu na święta.

Nie wiesz o co chodzi? Wszystko znajdziesz we wpisie poniżej.

W moim Kalendarzu Adwentowym znajdziesz

🎄 autorskie rymowane zagadki,

🎄 zadania do wykonania,

🎄 pomysły na prace plastyczne – do większości z nich mam instrukcje,

🎄 darmowe druki oraz filmiki na yt,

🎄 świąteczne karty pracy,

🎄 choinka do odliczania,

🎄 memory.

Załączona jest także szczegółowa instrukcja dla prowadzącego, z której dowiesz się jak przygotować zadanie. Brzmi skomplikowanie, ale to „tylko” rozwiązywanie zagadek, szukanie i wykonywanie pracy plastycznej lub łatwego zadania, a świetna zabawa dla dziecka gwarantowana!

Kalendarz można również dostosować do warunków przedszkolnych lub szkolnych. Po prostu odgadujecie zagadki i wykonujecie wspólnie zadania na dany dzień.


Wyjaśnienie gry.

Przygotuj sobie jakiś mały, wybrany przedmiot do zabawy, który będziesz ukrywać przed dzieckiem. Może to być bombka, figurka Mikołaja, renifera lub inna ozdoba świąteczna.

Każdego dnia powtarzamy schemat:

-> wskazujemy i odkrywamy cyferkę z danym dniem – możesz tu wykorzystać koperty, pudełka lub moje domki do druku

-> czytamy rymowaną zagadkę

-> szukamy Waszego ukrytego przedmiotu wraz z kartką z zadaniem na dany dzień, który prowadzący chowa wcześniej we wskazanym miejscu

-> po znalezieniu Waszego przedmiotu czytamy kartkę z zadaniem na dany dzień (do schowanego przedmiotu z zadaniem możesz dołączyć jakiś upominek)

-> dziecko wykonuje zadanie

-> po skończeniu zadania przyklejamy jedną bombkę na choinkę z cyferkami

W poście, który jest zabezpieczony hasłem – podlinkuję pomoce do wykonania zadań, tak żeby było przejrzyście i wszystko w jednym miejscu.

Jeśli zakupisz kalendarz – napisz do mnie, a podam Ci hasło. Z tak uporządkowanymi pomocami, będzie Ci łatwiej.

To od Ciebie zależy czy masz czas wykonać wszystkie zadania, czy zdecydujesz się dać do wykonania jedną z 12 dodatkowych kart pracy. Ty wybierasz. Zadania są z kategorii plastycznej, a także inne np. przeczytanie opowiadania świątecznego czy posprzątanie pokoju.

Poniżej przedstawiam dwa/cztery pierwsze przykłady.

W instrukcji, która jest tylko dla prowadzącego masz napisane gdzie schować przedmiot (miejsca są takie, które znajdziesz w każdym domu – lodówka, kaloryfer), jakie będzie zadanie oraz jakie przygotować materiały.

Uwaga! Sprawdź jak dobrze wydrukować literki z rymowankami.Zachęcam więc do obserwowania mediów społecznościowych. Odezwij się czasem i daj znać, jeśli podoba Ci się moja praca lub jeśli po prostu skorzystasz. Będzie mi bardzo miło, jeśli mnie oznaczysz.

Tutaj znajdziesz więcej pomysłów, inspiracji oraz kreatywnych pomocy edukacyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *