Domki adwentowe.

Domki adwentowe do druku wrzuciłam do sklepu już jakiś czas temu. Ale!…

żeby nie było skandalu – bo ostatnim wpisem był kalendarz na listopad – wrzucam jeszcze post o domkach. Nie mogłabym patrzeć na taką „lukę” miesięczną”.

Pomysł na domki pojawił się oczywiście z inspiracji innymi kalendarzami. Oczywiście musiałam zrobić je od początku. Zajęło mi to więcej czasu niż myślałam. Chciałam, żeby były idealne. Kolory są pastelowe, a grafiki delikatne i uważam, że wcale nie są trudne do złożenia. Polecam włączyć sobie jakiś film świąteczny późnym wieczorem i zrelaksować się przy wycinaniu oraz klejeniu. Najlepiej jest je wydrukować na papierze technicznym, to w zupełności wystarczy. Na IG znajdziesz krótką rolkę z procesu składania domku.

Co można umieścić w takich domkach? Ja włożę sobie karteczki z zadaniami dla mnie typu: przygotuj śledzie, spakuj prezenty, ubierz choinkę. To wersja dla dorosłych. Dla naszych uroczych malutkich polecam kalendarz adwentowy (sprawdź post) z zadaniami, który podlinkuję niżej. Nada się on zarówno do domu jak i do placówki w większej grupie dzieci. Dodatkowo zawiera „awaryjnie” świąteczne karty pracy, bo wiadomo – nie zawsze mamy ochotę lub czas wykonać dane zadanie z kalendarza. Zobacz teraz jak wszystko się prezentuje.

Zachęcam więc do obserwowania mediów społecznościowych. Odezwij się czasem i daj znać, jeśli skorzystasz. Będzie mi bardzo miło, jeśli mnie oznaczysz.

Tutaj znajdziesz więcej pomysłów, inspiracji oraz kreatywnych pomocy edukacyjnych.

Jeden komentarz na temat “Domki adwentowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *