Zabawy z kartami demonstracyjnymi.

Podsumowując prawie tydzień ze świeżutkimi kartami demonstracyjnymi podam Ci przykłady ich wykorzystania w zabawie.
Wszystkie karty znajdziesz tutaj w sklepie, przypominam też, że w zestawie taniej.
W poprzednich postach znajdziesz również darmowy materiał: podstawową klasyfikację zwierząt w wersji polskiej i angielskiej.
Proszę, zapoznaj się z listą każdego z zestawu. Zwierzęta nie powtarzają się.
Karty można wydrukować na kartce w formacie A4, lub trochę je zmniejszyć i wydrukować dwie na jednej kartce formatu A4. Wszystko zależy od Twoich potrzeb i preferencji. Rozdzielczość jest duża, zdjęcia przejrzyste a drukowane podpisy wyraźne.

Jak pracować z kartami?
Karty można zostawić w takiej postaci jak są lub rozciąć, rozdzielić nazwę od zdjęcia.

  • Segregowanie zwierząt po pierwszej literce nazwy.
  • Segregowanie zwierząt pod względem ilości sylab w nazwie po uprzednim wyklaskaniu.
  • Segregowanie zwierząt pod względem koloru. Niektóre są różnokolorowe, inne mają jeden przeważający kolor. W tym rodzaju segregowania trzeba postawić jasne zasady.
  • Segregowanie z uwzględnieniem klasyfikacji zwierząt.
  • Opisujemy cechy wybranego zwierzęcia, a podopieczny odgaduje o które zwierzę chodzi. Karty są rozłożone, tak aby je wszystkie widział. Zaczynamy od małej ilości, stopniujemy trudność.
  • Pokazujemy podopiecznemu fragment zdjęcia. Możemy resztę zakryć kartką lub wyciąć w kartce kwadratowy otwór i przez takie okienko pokazywać wybrane zwierzę. Okienko może być przesuwane w celu ułatwienia odgadnięcia zwierzęcia.
  • Pokazujemy zbiór kilku (na początek) kart. Podopieczny nazywa głośno i zapamiętuje zwierzęta, które leżą przed nim. Potem odwraca się – tak najlepiej, kiedy powiemy zamknij oczy, to nie zawsze to wychodzi, wiadomo; a my chowamy jeden obrazek. Podopieczny mówi, co zostało usunięte.
  • Rozkładamy karty, naśladujemy dźwięk a podopieczny wskazuje, które zwierzę naśladowaliśmy.
  • Rozkładamy karty, naśladujemy zwierzę, a podopieczny wskazuje, o które nam chodzi.
  • Kupując pakiet można go drukować wielokrotnie, więc proponuję rozciąć obrazek i układać go jako puzzle. Najłatwiejsza wersja to rozcięcie obrazka na dwa elementy, później można zwiększyć ilość elementów.
  • Kupując dwie wersje: polska i angielską można stworzyć gotowy słownik. Po rozcięciu zdjęć i nazw można do jednego zdjęcia dopasowywać polską oraz angielską nazwę.
W każdym zadaniu to Ty rozpoczynasz grę i tłumaczysz jasno zasady. 
Pozwól podopiecznemu również prowadzić grę, zamiana ról.

Mam nadzieję, że spodobały Ci się propozycje i wykorzystasz je u siebie. 
Karty można wykorzystywać na wiele różnych sposobów. Wydrukowane na papierze technicznym lub zalaminowane na pewno posłużą na dłużej. Kupując karty możesz je drukować wielokrotnie, więc nie bój się ich zginać i wycinać.

Spotkajmy się na Facebook'u i Instagramie.
Może dodasz jakąś propozycję zabawy od siebie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *