Piszemy listy do Świętego Mikołaja

Jak wyglądał Twój ostatni list do Świętego Mikołaja?

Nawet jeśli ktoś mówi, że jesteśmy za starzy na to. Nawet jeśli ktoś mówi, że to głupota… Warto usiąść i przelać na papier swoje myśli i marzenia, które potem wylądują w szufladzie. Wiadomo przecież, że pisanie, nie takie na klawiaturze komputera, ma terapeutyczną moc. Często brak nam słów, żeby wyrazić to, co czujemy – złość, nadzieje, głęboko skrywane myśli. Może kiedyś prowadziłaś/eś pamiętnik? Po latach fajnie się czyta nasze wywody.

Jednym z zadań w Kalendarzu Adwentowym jest napisanie właśnie takiego listu do św. Mikołaja i jest ono skierowane dla dzieci. Zachęcam jednak i dorosłych, do napisania czego sobie życzymy na nadchodzące święta oraz nowy rok. Przeczytasz swój list za rok i zobaczysz co się zmieniło. To może być dobre doświadczenie, możliwe, że z kupą śmiechu. Dla dzieci przygotowałam kolorowe druki w pakiecie: grafika do napisania listu, ozdobna koperta do samodzielnego złożenia oraz dużo znaczków. Można to zadanie wykonać rysując to, czego młody człowiek sobie życzy. (My podpatrujemy i mamy już pomysł na prezent, ale ciiiiicho…)

Poniżej znajdziesz darmowy druk grafiki oraz kopertę. Więcej propozycji wraz ze znaczkami znajdziesz w sklepie.Zobacz wzory dostępne w sklepie:


Zaobserwuj media społecznościowe po więcej druków, pomysłów i instrukcji do zadań świątecznych z kalendarza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *