Zabawy dodające skrzydeł.
Pakiet informacji, grafik oraz ciekawych zadań o naszych lotnych przyjaciołach powstał już prawie rok temu. Dzisiaj, tak jak w poprzednich postach, pokażę Wam kreatywne pomysły na zadania i zabawy z tymi drukami.
W poście PTAKI możesz sprawdzić, co dokładnie zawiera i jak wygląda w środku. Druki, które tworzę są wysokiej jakości, przejrzyste i bez zbędnych ozdobników, które mogą rozpraszać przy wykonywaniu zadania. Kupując raz, możesz je wykorzystać wielokrotnie. Oprócz oczywistych sposobów wykorzystania druków (polecenia są napisane przy każdym zadaniu), zachęcam do wykorzystania dzisiejszych propozycji.
➡ Jedna osoba czyta informację o ptaku, druga dopasowuje nazwę i obrazek.
➡ W łatwiejszej wersji można dopasować tylko obrazek i nazwę.
➡ Dopasowywanie rysunków do nazw.
➡ Ćwiczenie w pisaniu wylosowanych nazw w liniaturze.
➡ Próba samodzielnego rysowania ptaków.
➡ Dopasowywanie nazw drukowanych oraz pisanych do siebie.
➡ Zamiast pokolorować pingwina, można go wykleić plasteliną, bibułą lub ziarnami.
➡ Układanie sówek od największej do najmniejszej i odwrotnie.
➡ Wydrukowanie większej ilości sówek i wykorzystanie ich do liczenia.
➡ Pokolorowanie piór, wycięcie ich i przyklejenie na drewniane patyczki. Posłużą one do zabawy w dekorowanie papugi. Rysujemy ptaszka na kartce, przyklejamy na karton i nacinamy otwory.
➡ Poprawianie ptaszków po linii, wyszukanie takiego samego gatunku w zdjęciach i dorysowanie charakterystycznych elementów dla danego gatunku.
➡ Wyklejanie lub tylko umieszczanie w konturach ptaków np. pomponów, rurek z quillingu lub ziaren.
➡ Wydrukuj ptaszki w dowolnej ilości i wykorzystaj je do: liczenia, segregacji kolorami, dobierania w pary.
➡ Wykonaj karmnik z patyczków i doklej na nim ptaszki.
➡ Wykorzystaj pompony/patyczki/etc. do liczenia zbiorów ptaszków.
➡ Dopasuj kolor karmnika na kolor gałązki.
➡ Ułóż tyle ptaszków ile wypadło na kostce.
➡ Zamiast wpisywać cyfrę, w druku na obrazku po prawej, też możesz wykorzystać guziki/pompony/patyczki do ich liczenia.
➡ Po połączeniu ptaszka z jego pokarmem, wyszukaj je w zbiorze rysunków. Potem wykonaj pracę dla każdego z nich na kartce. Może to być rysunek, wyklejanka, wydzieranka lub obraz malowany farbami. Po skończeniu przyklejamy ptaszka na kartkę z jego jedzeniem.
➡ Pogoda sprzyja obserwacji ptaków. Można prowadzić dziennik obserwacji. Jeśli wykonacie karmnik DIY (porady znajdziesz w pakiecie), po czasie, na pewno jakieś gatunki będą do niego regularnie przylatywać, niezależnie od pory roku.
Mam nadzieję, że podobały Ci się pomysły i wykorzystasz je do zabawy ze swoimi pociechami. Druk ten znajdziesz w sklepie, możesz go drukować wielokrotnie i, jak widzisz, wykorzystać na wiele sposobów. Miłej zabawy!
Zachęcam więc do obserwowania mediów społecznościowych. Odezwij się czasem i daj znać, jeśli skorzystasz. Będzie mi bardzo miło, jeśli mnie oznaczysz.
Tutaj znajdziesz więcej pomysłów, inspiracji oraz kreatywnych pomocy edukacyjnych.