Dzień Edukacji Narodowej 2023

14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej, potocznie zwany Dniem Nauczyciela. Skąd takie dwie nazwy?

Dzień Nauczyciela obchodzony jest od 1972 roku. W 1982 roku w jego miejsce wprowadzono Dzień Edukacji Narodowej. Dzisiaj używamy tych tytułów zamiennie, ale możemy być zgodni w tym, że 14 października w wielu szkołach wszyscy ubierają się odświętnie i uczestniczą w uroczystych akademiach, aby powiedzieć głośne DZIĘKUJĘ swoim nauczycielom i swojej szkole. Girlanda i dyplom lub podziękowanie to już chyba podstawa każdego konkursu lub wydarzenia.

Proponuję Ci dzisiaj cztery wersje napisu do wyboru oraz trzy rodzaje grafik – podziękowań dla nauczycieli (wersja dla Pań i dla Panów, czyli razem 6 wersji). Każda literka girlandy jest formatu A4. Różnią się kolorem: łagodny czerwony lub granatowy. Tło: małe książki lub książki z kredkami. W każdej girlandzie dodatkowo kropka lub biret np. do oddzielenia liczb w dacie. Girlanda będzie dobrze wyglądać wydrukowana na zwykłym papierze, a podziękowania polecam drukować na grubszym papierze, choćby technicznym.

Zobacz jak wyglądają.


dzień nauczyciela
dzień nauczyciela
dzień nauczyciela
dzień nauczyciela


Podobają Ci się te pomoce? Korzystaj więc i przejrzyj stronę oraz sklep, aby znaleźć więcej inspiracji, ćwiczeń i dekoracji.

Zachęcam więc do obserwowania mediów społecznościowych. Odezwij się czasem i daj znać, jeśli podoba Ci się moja praca lub jeśli po prostu skorzystasz. Będzie mi bardzo miło, jeśli mnie oznaczysz.

Tutaj znajdziesz więcej pomysłów, inspiracji oraz kreatywnych pomocy edukacyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *